تخت بادی یا تخت خواب بادی

مزیت های تخت بادی نسبت به سایر تخت خواب های دیگر چیست؟
1. نیاز به تشک  ندارند و دارای تشک متصل به تخت و یا جدا از تخت خواب هستند، به این صورت که از یک لایه جیر یا مخمل روی تخت بادی استفاده شده که البته این لایه روی محصول پرس میباشد.
2. حجم بسیار کمی دارند و جاگیر نبوده که بسیار راحت قابل حمل میباشند و نیازی به انبار کردن رختخواب ندارند چرا که بعد از خالی کردن باد این تخت خواب بهمراه تشک متصلی که دارد حجمی به اندازه یک ساک ورزشی ایجاد میکند..
3. بسیار ارزان, زیبا و شیک بوده و جلوه خاص و جدیدی به منزلتان می دهند، قیمت یک تخت بادی بسیار کمتر از یک تخت بهمراه یک تشک معمولی است و درعین زیبایی تخت بادی نوعی محصول منحصر بفرد بوده و کمتر در هر مکانی یافت میشود.
4. تائید شده توسط پزشکان ارتوپد داخل و خارج از کشور (بدلیل بافت ها و لایه های درونی تخت که به هر قسمت از بدن فشار خاصی را وارد می کند) می باشند، بسیار نرم – کم وزن – کم حجم – قابل جابجایی آسان و حالت ارتجاعی بسیار بسیار بالا هستند (400% بالاتر از تشک های فنری) و علاوه بر موارد استفاده های گوناگون از طرف متخصصان و فوق تخصصان ارتوپد (دکتر چنگیزی - دکتر مشنعی (فوق تخصص) - دکتر شاکری (شیراز) جهت درمان بیماریهای آرترز - دیسک کمر - پا درد - روماتیسم - پوکی استخوان - بیماریهای مزمن - ضعف عضلانی تأیید شده اند. و از خواب رفتگی اعضای بدن مثل دست یا پا در موقع خواب جلوگیری می کند. 
موارد استفاده از تخت بادی چیست؟
- استفاده در چادرهای مسافرتی با توجه به حجم کم در زمانی که تخت خالی از باد است
-  استفاده برای افرادی که نیاز به اسباب کشی و تغییر مکان دارند، بدون نیاز به هزینه های حمل و نقل تخت خواب های چوبی و فلزی
- استفاده در منازل، مسافرت، ویلا و محل کار شما
-  استفاده برای افرادی که به علت بیماری های مختلف مجبور به استراحت های طولانی مدت روی تخت خواب می باشند
- استفاده جهت بیماری های آرتروز، دیسک کمر، پادرد و رفع خستگی و فشارهای ناشی از کار روزانه
- استفاده در شرکت های سیار جهت خوابیدن

تقسیم بندی تخت خواب های بادی:
1-تخت خواب بادی ساده
به دلیل بافت داخلی ای که دارند به این نام معروف است. سطح بافت داخلی این تختخواب ها دارای ساختار داخلی موازی هستند که توسط بافت هایی به چند قسمت تقسیم بندی میشوند تا هر قسمت فشار خاصی را متحمل شود.
تعدادی لایه از قسمت پایین تا بالای این تخت خواب ها مشاهده می شود که این لایه ها وظیفه تقسیم بندی باد را بین طبقات فوقانی و تحتانی تخت خواب بادی را دارند. تعداد این لایه ها دو تا 4 لایه می باشد.
سطح رویه تخت خواب های بادی از جنس جیر ساخته شده تا هنگام خوابیدن نرم و لطیف باشد و در ضمن بدن دچار تعریق نگردد و دور تا دور محصول ساده و همچنین جنس کلی آن از پی وی سی است.

2- تخت خواب بادی الیافدار
این نوع تخت بادی دارای بافت های داخلی از الیاف پلیستر است که در این مدل لایه های پلاستیکی که داخل تخت بصورت نوار هایی یکدست و یک پارچه بودند حذف شده و جای خود را به این نوار ها که بصورت نخ های عمودی که در هر طبقه از تخت دو قسمت بالا و پایین را به یکدیگر متصل میکند ساخته شده اند. این نوار های جدید که از سال 2013 به بعد در تخت خواب های بادی شرکت اینتکس دیده میشوند یک عملکرد متفاوت دارند و آن اینست که چون بین هر نخ پلیستر فاصله ای با نخ دیگری دارد اولا باد بین این دو فاصله تردد دارد که باعث ثبات بیشتر تخت خواب بادی میشود و ثانیا وقتی فشاری بقسمتی از تخت بیاید فقط همان یک قسمت آسیب میبیند و چون با قسمت بعدی رابطه ای ندارد باعث میشود که آسیب به قسمت دیگر انتقال نیابد. شرکت اینتکس کم کم در نظر دارد تا تمامی تخت های بادی با طرح های قدیمی خود را به این نوع تختخواب ها تبدیل کند این طرح در ابتدا با یک کد تولید شده بود ولی در کاتالوگ 2014 اینتکس با 6 کد جدید دیگر تولید شده است.
تعداد طبقات در این نوع تخت  3 و 4 لایه است و در هر دو مدل هم سطح رویه و هم سطح کناری از جیر تشکیل شده است.
3- تختخواب بادی فومدار 
این تختخواب بادی شرکت اینتکس بدلیل سطح رویه فومی ای که دارد بسیار نرم و لطیف تر از سایر محصولات دیگر است باید دقت داشت که این محصول با محصولات دیگر که دارای روکش جیر و یا مخملی هستند متفاوت هستند، سطح رویه این تختخواب کاملا صاف و یکپارچه است و هیچ طرح و نقشی روی آن نیست، ارتفاع آن طبقه بوده و سطح کناری تخت از پی وی سی است 
4-تخت خواب بادی خوشخواب
دارای بافت داخلی شلوغ تری نسبت به تخت خواب بادی ساده می باشند بافت داخلی این تخت خواب ها به صورت ضربدری و یا دایره ای می باشد که هر کدام به طور مستقیم به قسمت پایینی خود متصل است که در حقیقت تقسیم باد بیشتری نسبت به تخت خواب بادی ساده انجام میدهد بهمین دلیل به این نوع از تختخواب های بادی, خوشخواب گفته میشود.
در این نمونه نیز تعداد لایه های پایین تا بالای تخت از 2 تا 4 لایه میباشد.
سطح رویه و کناری این تخت خواب ها از جیر (ضد تعریق) می باشد و تمامی ساختار داخلی این نوع تخت خواب بادی از پی وی سی است.
5-تخت خواب بادی طرح دار
این نوع تخت خواب ها در حقیقت طرحی بین تخت بادی ساده و خوشخواب دارند که تنها در یک مدل از تخت خواب های بادی قابل رویت هستند، در واقع مثل بافت تخت ساده هستند که بصورت شیار های مارپیچی در طول تخت میباشند.
تعداد لایه بین این تخت خواب ها 4 لایه میباشد.
سطح کناری بین این تخت از جنس پی وی سی است.
از کجا میتوان فهمید یک تخت خواب بادی طبی است؟
 
برای خرید یک تخت بادی طبی باید دقت کنید که این محصول عکسی در بالای قسمت راست جعبه تختخواب بادی دارد که سطح روی این تخت بهمراه یک فردی که روی محصول دراز کشیده شده و سطح گودی و بلندی بدنش را گرفته شده داشته باشد سایر تخت خواب هایی که این تصویر را نداشته باشند طبی بشمار نمایند البته باید دقت شود که اکثر تخت خواب های بادی بدلیل تقسیم باد بین لایه ها طبی بشمار میایند ولی این مدل از تخت خواب ها بدلیل ساختار ویژه ای که در توضیحات شماره 2 داده شده درصد طبی بودن بیشتری دارند.
پمپ باد انواع تخت بادی:
پمپ باد این تخت خواب ها را می توان از سه دسته پمپ باد برقی متصل, پمپ برقی مجزا و پمپ دستی انتخاب کرد که این شرایط برای هر مدل از تخت خواب ها امکان پذیر نمی باشد.
پمپ باد متصل تخت را براحتی باد و خالی میکنند. (به این نوع از پمپ ها در اصطلاح اینتر پمپ و یا پمپ سرخود نیز میگویند).
پمپ باد مجزا قابلیت جدا شدن از تخت خواب را دارند و بهنگام باد و خالی شدن تخت باید روی بدنه تخت نگه داری شوند.
پمپ باد دستی با استفاده از حرکت دست و یا حرکت پا کار میکنند.
پمپ باد تخت بادی چگونه کار میکند؟
برای استفاده پمپ باد یک تخت بادی باید توجه داشت که زمان مشخصی وجود ندارد چرا که این تخت خواب ها در دو نوع یک نفره و دو نفره طراحی میشوند، ابعاد و اندازه های مختلفی دارند و همچنین دارای ار تفاع های یکسانی نیستند. این کار بسیار راحت است ولی باید دقت شود که این پمپ ها وقتی تخت شما را پر میکنند زوزه ای خفیف (مثل صدای پر شدن یک جارو برقی) میکنند. در واقع شما وقتی این صدا را میشنوید میتوانید متوجه شوی تخت شما پر شده است ولی اگر میخواهید تخت شما تا آخرین حد ممکن پر شود میتوانید 15 ثانیه دیگر به پمپ فرصت دهید تا کار کند. باید دانست که این پمپ های برقی برای تخت بادی طراحی شده اند و توان ترکاندن این تخت ها را ندارند ولی خود پمپ میتواند با روشن بودن طولانی دچار آسیب شود. دقت کنید که هنگام باد شدن و خالی شدن تخت روی آن ننشینید چرا که به تخت و پمپ باد تخت شما فشار وارد میشود. پمپ های بادی اینتکس هم دمنده و هم مکنده هستند.
بعضی از تخت خواب های بادی دارای پمپ باد برقی مجزا از تخت میباشند. این تخت ها دارای یک سوپاپ برگشت هوا بجهت نگه داشتن هوای پشت دریچه باد که توسط پمپ به داخل تخت میرود هستند. توجه داشته باشید که باد کردن یک تخت بادی با این پمپ نیز بسیار ساده است و فقط نیازمند این است که شما سری های این پمپ را روی قسمت جلویی پمپ بگذارید پمپ را روشن کنید و  آن را به دریچه وصل کنید و بعد از باد شدن درپوش روی دریچه را کامل ببندید، دقت کنید که پمپ باد شما دارای دو نازل کوچکتر هوا در سمت چپ و راست نازل اصلی است که این دو نازل برای استفاده کردن محصولاتی که دارای دریچه باد کوچکتر هستند استفاده  میشود و باید آنها را روی نازل اصلی که شما با آن تخت را باد کردید گذاشت و محصول را باد کرد. یک چرخانک هم روی دریچه تخت وجود دارد و کار این چرخانک نگه داشتن متعلقات داخل پمپ مثل سوپاپ برگشت هوا و دریچه باد و نیز درپوش است که نباید به آن دست زد و همیشه باید روی علامت قفل باشد. برای خالی کردن تخت شما باید دو زبانه ای را که در سمت چپ و راست تخت خود میبینید به سمت یکدیگر (داخل) فشار دهید و سپس دریچه را به بیرون بکشید، تمام باد تخت شما خالی میشود و شما میتوانید برای سریع تر خالی شن باد سری های پمپ باد را رو قسمت بالایی پمپ گذاشته و پمپ باد را روشن کنید تا کل باد تخت شما را خالی کند.
تفاوت تعداد لایه های تخت بادی در چیست؟
منظور از طبقه یا لایه در تخت بادی قسمت های بادی مجزایی است که تخت را در ارتفاع به چندین لایه تقسیم بندی میکند. هر فاصله بین دو لایه تعدادی بافت بصورت های مختلف دارد که در بعضی از تخت ها بصورت مارپیچی و در بعضی دیگر بصورت ضربدری و یا دایره ای است. این بافت های بین لایه های تخت بادی بهمراه خود لایه ها کمک به استحکام تخت میکنند که هر چه قیمت تخت بیشتر باشد تعداد این لایه ها نیز افزایش میابد. هنگامی که لایه ای از تخت بادی شما سوراخ شود در حقیقت خود لایه سوراخ شده زودتر از لایه های دیگر باد کم میکند که این نشان دهنده اهمیت لایه های تخت بادی میباشد.
در بعضی از مدل های تخت بادی intex در قسمت بالایی تخت یک برامدگی روی لایه اول دیده میشود که این برامدگی را بعنوان ارتفاع بالش معرفی میشود که میتواند بعنوان یک بالش و یا بعنوان یک نگه دارنده (استپ) بالش معرفی کرد و بعضی مدل های دیگر دارای سطح صاف هستند که دلیل آن نیز یک دست بودن لایه اول تخت است.. برخی از مدل های طرح دار نیز دارای یک برامدگی بسیار بلندتر از تخت هستند که این برامدگی را بعنوان تاج و یا نیم تاج تخت معروفند مثل تخت بادی دو نفره نیم تاج سلطنتی که این تخت خواب ها بدلیل شکل ظاهری و کیفیت بهتر جزو تخت های بادی گران قیمت تر میباشند.. همچنین تو این مدل از تخت های بادی یکی از طبقاتی که روی تخت قرار دارد که همان تشک تخت میباشد از تخت جدا میشود و میتوان این لایه را بصورت جدا گانه مورد استفاده قرار داد که این خود بسیار کارایی دارد.
ارتفاع لایه های بعضی از تخت خواب های بادی دارای سطح جیری است که دقیقا این سطح جیر روی تخت نیز بکار رفته است و در اکثر مدل های دیگر این سطح دارای جنس پی وی سی است. 

توجه : تمامی تختخواب های بادی قابلیت نصب و استفاده از ملحفه را نیز دارند. 

چرا تخت خواب های بادی با یکدیگر اختلاف قیمت دارند؟
دلیل اول این اختلاف قیمت این است که بعضی از تخت های بادی دارای پمپ برقی بوده و بعضی دیگر پمپ ندارند و دلیل بعدی این اختلاف قیمت در این است که سطح رویه بعضی از آنها از طرح های خاصی که به اصطلاح طرحدار یا خوشخواب است و بعضی دیگر ساده یا راه راه در طول تخت میباشد، ارتفاع بعضی از تخت های بادی از دو لایه شروع میشود و بعضی از مدل ها سه یا چهار لایه میرسد، دلیل بعدی به بافت های داخلی آنه مربوط میشود که بافت داخلی ساده، بافت داخلی خوشخواب طرحدار و بافت داخلی الیافدار سه تقسیم بندی مختلف بین انواع تخت بادی است.
بافت داخلی الیاف دار نیز محفظه های بادی بین تار هایی از نخ پلیستر در حرکت هستند که هر لایه با نخ هایی که از بالا به  پایین تخت بصورت منظم و با تعداد بسیار زیاد کنار همدیگر تشکیل شده اند، این مدل از سال 2013 به بعد در بعضی از تخت های بادی قابل رویت است.
جنس جیر بعضی از تخت خواب های بادی نیز نسبت به بعضی دیگر تفاوت هایی دارد، بعضی از آنها دارای جیر فشرده شده هستند و بعضی دیگر دارای جیر بسیار نرم و ضخیم که به آنها مخملی نیز گفته میشود. بعضی دیگر هم دارای سطح جیر راه راه و یا کبریتی هستند که این سطح رویه نیز از سال 2013 به بعد در بعضی از مدل تخت خواب های بادی دیده میشود. 
یکی دیگر از دلایل ای اختلاف قیمت در این است که سطح رویه تمامی تخت خواب های بادی از جیر است ولی سطح دور تا دور آنها تفاوت دارد، بعضی از آنها از پی وی سی بوده و بعضی دیگر از یک لایه جیر دارند.
چگونه یک تخت بادی خراب میشود؟
  - روی تخت بادی پرش نکنید چراکه این کارباعث میشود تا لایه های داخلی تخت با نیروی پا کم کم حالت اولیه خود را از دست بدهند و از لایه های  بالایی جدا شوند که اینکار باعث تغییر شکل تخت بادی میشود. در اینصورت دیگر تخت شما تعمیر نمیشود.
 - تخت بادی را نزدیک وسایل گرمایشی نکنید در اینصورت تخت شما آب میشود، باید دقت داشت که محصولات بادی از موادی که مشتق اولیه محصولات نفتی هستند که این محصولات نفتی به گرما حساس میباشند. در صورت بوجود آمدن این مشکل در صورتی که تخت شما کم آسیب دیده باشد تعمیر میشود ولی اگر آسیب دیدیگی تخت زیاد باشد غیر قابل تعمیر است.
-تخت بادی را نشوئید اینکار باعث میشود آب وارد تخت شود. نم و رطوبتی که بوجود میاید لایه های داخلی تخت را شل میکند و باعث تغییر شکل تخت شما میشود همچنین شما برای تعمیر تخت بادی نیز نمیتوانید از آب یا کف استفاده کنید. در صورت تغییر شکل تخت توسط آب نیز نمیتوان آن را تعمیر کرد.
- از تماس تخت با وسایل تیز و برنده اجتناب نمایید  این کار باعث میشود که آن وسیله وارد تخت بادی شده و آنرا را سوراخ کند. 
اگر تخت خواب بادي سوراخ یا پاره شود میتوان آنرا تعمیر کرد؟
این سواال بارها و بارها در ذهن خریداران تخت خواب های بادی بوجود میاید ولی باید گفت نیازی به ترسیدن از این موضوع نیست چراکه حتی لاستیک اتومبیل نیز سوراخ و پنچر میشود ولی کسی از خریدن لاستیک ترسی ندارد چراکه میتوان آنرا تعمیر کرد دقیقا تعمیر تخت خواب بادی نیز این راه حل را دارد ولی باید گفت که تعمیر این محصول با لاستیک و لوازم بادی دیگر تفاوت دارد و این تفاوت مربوط به نوع سوراخی و پنچری آن میشود، اگر قسمت پلاستیکی این تخت خواب آسیب ببیند خود شخص نیز میتواند آنر ا تعمیر کند البته بشرط اینکه در حد یک سوراخ شدگی باشد، در اینصورت با استفاده از یک پک تعمیراتی یا همان لوازم تعمیر اینتکس میتوان براحتی ان موضوع را حل کرد و حتی اگر تمیز و با سلیقه تعمیر شود بعد از آن نیز کسی متوجه پنچر بودن تخت خواب شما نمیشود چراکه وصله اینتکس بی رنگ و شفاف است که بعد از چسباندن همرنگ محصول میشود، ولی اگر سوراخی از سطح رویه جیر یا مخمل باشد پیشنهاد واگذاری این محصول به نمایندگی اینتکس میشود چراکه باید سطح رویی محصول توسط دستگاههای آپاراتی بسیار مخصوص که برای همین امر طراحی شده اند و با دستگاههای آپارات لاستیک اتومبیل کاملا تفاوت دارند تعمیر شوند.
نحوه تعمیر یک تخت خواب بادی با چسب اینتکس چگونه است؟
 
طبق سوال و جواب قبلی تنها یک سری از خرابی ها و پنچر گیری ها را خریدار میتواند انجام دهد و آن سوراخ های کوچک و جزئی است، برای اینکار بعد از پیدا کردن سوراخ در حالت باد شده تخت خواب بادی محصول خود را خالی کرده و سپس با استفاده از مقدار بسیار کمی از الکل آنرا تمیز نمایید، سپس بسته تعمیرات اینتکس را باز کرده و از رَُل مخصوص آن مقداری که مورد نیاز است را ببرید، درب چسب مخصوص را باز کرده و مقداری به قسمت بریده شده و مقداری به بدنه تخت خواب بمالید، بعد از گذشت 15 الی 20 ثانیه این دو را روی هم گذاشته و با انگشتان فشار دهید، هر 5 دقیقه این فشار را انجام دهید و تا نیم ساعت این کار را تکرار نمایید، اکنون  تخت خواب را کنار گذاشته و تا 3 ساعت آنرا باد نکنید.
در صورتیکه این خرابی شامل پارگی تخت خواب و یا سوراخ شدگی سطح رویه تخت یا همان جیر باشد، حتما محصول را بشرکت واگذار نمایید، چون بعد از دستکاری شدن این قسمت ها توسط مشتری، امکان غیر قابل تعمیر شدن محصول وجود دارد و یا اگر هم تعمیر شود هزینه بازیابی و رفع خرابی مشتری نیز دریافت میشود. 
نکته های نگهداری تخت بادی جهت ازدیاد طول عمر آنها:
هنگام باد شدن تخت خواب بادی روی آن ننشینید اینکار به پمپ برقی تخت صدمه وارد میکند.
هرگز با نیروی عمود به سطح تخت بادی خود فشار وارد نکرده و یا روی آن جامپ نکنید, این کار از عمر تخت میکاهد.
با بدن خیس روی تخت خواب دراز نکشید زیرا اینکار باعث میشود نم وارد تخت شده و لایه های داخلی تخت را سست نماید.
تخت بادی را به وسایل گرمایشی نزدیک نکنید.
برای مدت زمان طولانی روی تخت خود ننشینید اینکار باعث فشار وارد شدن به نقطه مقابل تخت و تغییر شکل آن میشود.
در صورتی که تخت خواب خود را سوراخ کردید و نتوانستید آنرا پیدا کنید سطح رویی تخت را آب یا کف نزنید.
در صورتی که محل سوراخ شدگی مشخص بود حتما از شرکت درخواست لوازم تعمیراتی کنید و از چسب هایی که در بازار موجود است استفاده نکنید.
تولید کنندگان تخت بادی
از تولید کنندگان مطرح تخت بادی در بازار های جهانی میتوان به سه کمپانی قدرتمند اینتکس، بست وی و جیلونگ اشاره کرد، این سه قول تولید کننده جزو بهترین ها بوده و تنوع تولید محصولات بادی آنها زیاد است، البته شرکت های دیگری در زمینه تولید این محصول فعالیت دارند که از میان آنها میتوان به سانکس، اینتایم، و ایر و اسپیس اشاره کرد، تقریبا حدود 800 کارخانه متنوع بادی ساز در زمینه تولید محصولات بادی مختلف در جهان فعالیت دارند که از این میان سه برند intex, best way, jilong وارد ایران میشود که هر سه آنها تحت لیسانس کشور های اروپایی و امریکایی هستند.
بررسی بهترین تخت خواب های بادی:
شما احتیاج به خوابی راحت در شب دارید اما نمی خواهید اسباب و لوازم سنگینی را با خود در بیرون منزل حمل کنید. در مقایسه بین تخت خواب بادی تاشو و کمپینگ، تخت خواب برنده می شود چون زمانی که خالی از باد می شود فضای کمتری را به خود اختصاص می دهد. کم جا و به راحتی بسته بندی می شود.بسیار راحت و نرم مانند تخت خواب واقعی تان می باشد. در این بررسی که انجام می دهیم همه تخت خواب های بادی دونفره هستند و برای بزرگسالان بهترین و راحت ترین مدل می باشد. اگر انتخاب آن بین همه مدل ها برایتان سخت است فقط به یاد داشته باشید که تخت خواب بادی به شما اجازه این را نمیدهد که احساس کنید روی زمین خوابیده اید و برای کمر و پشت شما بهتر از یک تشک معمولی و نازک است. این مدل تخت خواب برای مهمان در منزل نیز کاربرد دارد. بهترین مدل های دونفره را برای انتخاب راحت جمع اوری کرده ایم و در صورتیکه برای سفر و بیرون منزل دنبال  تخت خواب بادی بادوام، حمل و نقل آسان و تعمیر کاری راحت دارید، در اینجا ما بهترین مدل های دو نفره را مورد مطالعه قرار داده ایم و میتوانید از این قسمت راهنمایی لازم را دریافت کنید.
بهترین ویژگی های یک تخت خواب بادی:
-راحتی
-اندازه
-دوام
-قابل استفاده آسان
-گارانتی 
راحتی: مواد بسیار عالی و با کیفیتی که در آن به کار رفته است که باعث می شود که شما احساس عرق در تابستان و هم چنین سرما در زمستان مانند خواب در جنس پلاستیک را نکنید تخت خواب های بادی با ارتفاع بالا را برای شما در نظر گرفته ایم که در هنگام صبح راحت تر بتوانید از جایتان بلند شوید. اشخاصی با تحرک کمتر ترجیح می دهند که به جای دراز کشیدن روی تخت خواب فومی روی تخت خواب بادی دوبل دراز بکشند.
اندازه: سایز آن دو نفره است و ما درنظر داریم که تخت خواب های بادی مان مناسب برای کمپینگ باشند.
دوام: آیا تا به حال شده است که در وسط شب از خواب بلند و متوجه شوید که روی زمین دراز کشیده اید چون باد تخت خواب خالی شده است؟ مدل هایی که ما می خواهیم معرفی کنیم از دوام بالاتری برخوردار است.
قابل استفاده آسان: تخت خواب های بادی به آسانی باد و خالی می شوند پمپ ساخته شده درآن عمل باد کردن را به آسانی انجام میدهد.
گارانتی: تخت خواب بادی مناسب با پول شما می باشد هر چند که شما بودجه کمی داشته باشید و تخت خواب با کیفیت خوب می خواهید. بسیاری از سازندگان گارانتی 1 الی 2 ساله پمپ بادی را پیشنهاد می کنند و بعضی شرکت ها هیچ گارانتی را ارائه نمی دهند. 
تخت خواب های دونفره با بهترین ویژگی:
 
سری خواب شیرین با تکنولوژی، راحتی بالا و پمپ بادی داخلی:
ما تخت خواب های بادی را دوست داریم و احساس می کنیم که برای کیفیت بالا باید پول بیشتری پرداخت شود. این سری از تخت خواب ها بسیار نرم و راحت هستند که اصلا دوست ندارید خانه را ترک کنید در 4 دقیقه باد می شوند. بهترین ویژگی آن برای زمانی است که شما پمپ بادی را فراموش کرده اید که همراه خود بیاورید. نصب و راه اندازی آن راحت است فقط با یک کار باد می شود و همان کار را برعکس انجام داده تا باد آن خالی شود. پمپ بادی موجود در آن مقداری کم صداتر از سایر پمپ های موجود است. ضخامت موجود در بالای تخت خواب از عرق کردن که معمولا روی تخت پلاستیکی احساس می کنید، جلوگیری می کند و همچنین در زمستان از ورود هوای سرد جلوگیری میکند. اگر میخواهید تخت خواب بادی را در زمستان استفاده کنید فقط کافیست یک پتو برای روی خودتان بیاورید. کفه آن طوری طراحی شده است که روی زمین سر نخورد ارتفاع دوبرابر دارد (50 سانتیمتر) هرگز خودتان را روی زمین احساس نمی کنید به جز زمانی که روی آن نشسته اید. بهترین ویژگی برای افراد با تحرک کمتر است، سایز آن 200 در 150 سانتیمتر می باشد و مناسب برای دو نفر است که به راحتی روی تخت خواب بخوابند تا وزن 270 کیلوگرم را تحمل می کند اگر حتی 2 نفر هم روی آن بخوابند سفت و محکم است و وسط تخت خواب فرو نمی رود. طراحی و ساختار داخلی این مدل فنری است فضای داخلی تخت به این معنی است که کف تخت خواب برای حفاظت بیشتر مانند یه جعبه پر از فنر است. ساختار فنری بسیار راحت تر از ساختار لوله است.وزن شما یه راحتی روی تخت قرار می گیرد و بهترین مدل برای کمر و پشت شماست. جنس آن PVC  بوده و از مقاوم در برابر سوراخ  شدگی است. در صورت استفاده برای بار اول ایجاد کشش میکند و مقداری از باد خود را از دست می دهد اما این مورد در استفاده دوم و سوم رفع می شود و تخت خواب بادی شما شکل مورد نظر خودش را بدست می آورد. وزن آن قبل از باد شدن 8 کیلو بوده پس به راحتی با یک ساک حمل و نقل می توانید جا به جا کنید.
مدل دوم تخت خواب های بادی با پمپ داخلی :
این مدل تخت خواب بادی از نظر ویژگی نزدیک به مدل اول است. اندازه آن مانند تخت خواب های دونفره  200 در 150 است و قسمت بالایی تخت ضخیم بوده و احساس عرق نمیکنید از روی آن نمی افتید و کف آن طوری طراحی شده که روی زمین لغزشی ایجاد نمی کند (سر نمی خورید) این مدل از مواد مقاوم در برابر پارگی ساخته شده است ساختار داخلی آن دایره ای شکل است به این معنی که از کمر و پشت شما محافظت می کند و مناسب برای افرادی است که از درد مفاصل رنج می برند. ارتفاع آن 18 اینچ است ( یک اینچ کوتاهتر از مدل اول) ارتفاع آن به طور میانگین اندازه ارتفاع یک صندلی است. کمترین نقص را به نسبت مدل تخت خواب رویایی دارد. تخت خواب بادی مورد نظر با پمپ بادی ثانویه ساخته شده است پس تخت خواب درهنگام شب دچار نقص شود پمپ بادی ثانویه شروع به کار کرده و آن را با استقامت نگه می دارد. این پمپ بسیار بی صدا تر از سایر پمپ های موجود است. ساخت این پمپ در تختخواب این اجازه را به شما می دهد که تخت خواب را آن طور که مایلید (سفت یا نرم) فرم دهید.در 4 دقیقه ( مانند مدل قبلی ) باد می شود و زمانی که کار پمپ تمام شود به طور اتوماتیک خاموش میشود. ظاهر آن شبیه تخت خواب بادی مدل INSTA است تنها تفاوت آن فقط این است که این مدل از پلاستیک ضخیم تری با ساخته شده است. 18 ماه گارانتی پمپ باد دارد و همراه یک ساک حمل و نقل قابل دسترسی است.
تخت خواب بادی پرزدار شرکت اینتکس ساخته شده با پمپ بادی برقی و ارتفاع 55 :
یکی از بهترین تخت خوابهای بادی کمپینگ و مناسب با پول و بودجه شما 
وجود سه ویژگی در این مدل تخت خواب بادی آن را به جنسی دوست داشتنی تبدیل کرده است. یک- تخت خواب بادی مناسب برای کمپینگ است با پمپ باد دستی نیز باد می شود پس به این معنی که بدون پمپ باد برقی است. شما میتوانید خانه را ترک کنید و از بودن در یک کمپ تفریحی لذت ببرید چون در آنجا نیز می توانید این محصول را به همراه داشته باشید. دو- ارتفاع آن 55 سانتیمتراست و مناسب برای افرادی است که تحرک کمتری دارند. سه- تا وزن 230 کیلوگرم را تحمل میکند پس باعث ایجاد هیچ نگرانی برای زوجین نیست. بالاترین ظرفیت را در تحمل وزن دارد و مناسب برای افراد سنگین وزن می باشد و مانند سایر مدل ها لایه ای ضخیم در بالای آن است که از عرق کردن جلوگیری میکند. شرکت اینتکس اشاره به این موضوع میکند که لایه پلاستیکی روی آن تا 20.8 گاژ ضخامت دارد. و شما به خوبی میدانید که 20.8 گاژ حدودا 0.0185 اینچ می باشد. برای مقایسه می توان گفت که بعضی از قایق های بادی مدل کایاک 22 گاژ ضخامت PVC  ساخته شده اند وهمچنین گزارش شده است که میله های پوشیده از وینیل آن تا 15 گاژ و در صورتی که درکنارو گوشه های آن نصب شده باشد 16 گاژ ضخامت دارد روی هم رفته به نظر می رسد که شرکت اینتکس از PVC  محکمتر و ضخیم تری به نسبت مدل تخت خواب بادی دونفره (QUEEN ) استفاده کرده است. دو فضای جداگانه و فنری دارد و کف آن مانند یک جعبه فنری است که پشت و کمر را محافظت می کند. سایز تخت خواب بادی 60 در 80 اینچ است پمپ بادی ثانویه ندارد و کندتر از سایر پمپ های بادی است باد کردن و خالی کردن آن 5 دقیقه طول میکشد  و خودتان باید آن را خاموش کنید. سایز خالی شده از باد آن 7.5 تا 18 اینچ  و وزن آن تا 58 کیلو گرم است و قابل حمل با یک  ساک دستی  میباشد. شرکت اینتکس برای این مدل گارانتی را در نظر نگرفته است. در گروه کم هزینه ترین تخت خواب های بادی قرار گرفته که عوض کردن آن یک معامله بزرگ به حساب نمی آید.
یکی از بهترین تخت خواب های بادی برای محیط داخلی- منزل و مناسب با پول و بودجه شما
مدل  INSTA-BED :
 
این مدل از نظر شکل شبیه مدل دوم است اما خیلی گران قیمت نیست. پمپ بادی قوی برای باد و خالی کردن و نیز پمپ بادی ثانویه دارد. پمپ بادی ثانویه مقدار باد موجود را تنظیم می کند تا باد تخت آن طور که مایلید ثابت بماند.سه گزینه وجود دارد: نرم، متوسط و سفت.در صورتی که پمپ اولیه برای 4 دقیقه کار میکند و در این حالت پمپ باد ثانویه خاموش است و و فقط برای چند ثانیه کار میکند. پمپ باد اصلی رابه سمت چپ بچرخانید تا باد آن خالی شود و سپس آن را به سمت راست بچرخانید تا تخت خواب پراز باد شود. خودش خاموش می شود. یک ساعت قبل از استفاده آن را راه اندازی کنید. ممکن است دمای PVC  موجود در آن در جایی که آن را نگهداری میکنید با جایی که میخوابید متفاوت باشد و ممکن است تا زمانی که با محیط یکسان شود فریم و شکل متفاوتی به خود بگیرد. سطح تخت خواب فنری می باشد و در تخت خواب های بادی ارزان تر کمتر دیده شده است. این مدل سطح را به سطح لوله ای ترجیح میدهید چون سطح فنری تخت خواب، بدن شما را کاملا پوشش میدهد. اندازه آن زمانی که پر از باد است 200 در 150 با ارتفاع 45 سانتی متری می باشد و تا وزن 230 کیلوگرم را تحمل میکند. یک سال گارانتی دارد همراه ساک حمل و نقل مخصوص به خود قابل دسترس می باشد.
تخت خواب بادی دوبل:
 
در واقع سایز آن بزرگ تر و پَهن تر از یک تخت خواب بادی معمولی است. طرح دوبل آن برای این است که به راحتی 2 نفر روی آن بخوابند اما هم چنین افراد مجرد به دلیل نرمی و راحتی از تخت خواب بادی دوبل می توانند استفاده کنند. این مدل در مقایسه با مدل معمولی بسیار بزرگتر هستند و برخلاف مدل معمولی و حتی مدل طرح کلاسیک تا وزن 136 کیلوگرم را تحمل می کنند که به این معنی که قصد اولیه تولید آن برای دو نفر بوده است. تخت خواب دوبل بسیار محبوب می باشد و مناسب برای مهمان هایی که احتیاج به تکیه گاهی بزرگتر از مدلهای با طرح معمولی است. فقط تا وزن 113 کیلوگرم را تحمل می کنند. ابعاد و عمق آن از فاکتور های بسیار مهمی در تعیین  راحتی آن می باشد. تخت خواب بادی دوبل بسیار نرم و راحت و همچنین  سطح بالایی از یک تکیه گاه مناسب را برای شما بوجود می آورد و کمک می کند که صبح ها با شادابی بیشتری بیدار شوید. این مدل همراه پمپ باد برقی برای باد کردن آن طراحی شده است. وقتی که کاملا باد شد روی آن دراز بکشید و سطح دلخواهتان را تنظیم کنید. توجه داشته باشید که بیش از حد تخت خواب را باد نکنید چون به طول عمر آن صدمه می زنید. بعضی نشانه ها حاکی از آن است که تخت خواب را بیش از حد باد کرده اید مانند اینکه سطح آن نازک و براق شود. اگر علامت های دیگری از باد کردن بیش از حد تخت خواب رخ داد بهتر است فوراً باد آن را خالی کنید. برای خارج از منزل این نکته مهم است که دریچه آن به عنوان مانع خروجی هوا استفاده شود و کفه تخت خواب  از اجسام تیز و برنده دور باشد چون که باعث پارگی آن می شود. به علاوه قبل از اینکه تخت خواب بادی را پر از باد کنید روی سطح زمین پارچه ای  پهن و از نبودن اشیا فلزی اطمینان حاصل کنید. این مدل تخت خواب بادی مناسب برای افرادی است که آلرژی دارند و نسبت به حشرات تخت خواب معمولی حساس هستند. مواد تشکیل دهنده تخت خواب بادی برای بیرون منزل طوری طراحی شده که اغلب ضد آلرژی هستند. هرگز آلوده به حشرات و موجودات ریز نمی شوند چون که جایی برای لانه این موجودات در تخت خواب نیست. اگر در جستجوی مدلی هستید که تخت خواب موقتی برای مهمان یا استراحت در بیرون منزل باشد تخت خواب بادی دوبل برای خوابی راحت بهترین گزینه می باشد.
چه چیزهایی باید قبل از خرید تخت خواب بادی بدانیم:
هدف خود را از خرید تخت خواب بادی بدانید. زمانی که تخت خواب بادی مهمان برای منزل را جست و جو می کنید دنبال کیفیت و قابلیت های متنوع هستید نسبت به زمانی که دنبال تخت خوابی راحت برای کمپینگ می باشید. اگر منتظرمهمان شبانه خود یا تخت خوابی موقت که به راحتی بتوان آن راحرکت داد، هستید پس احتیاج به تخت خوابی دارید که با پمپ بادی داخلی باد شود. برای کمپینگ یک پمپ بادی خارجی به آن وصل می شود که از طریق ماشین شارژ شود و به عنوان یک محصول سبک شناخته شده است. تخت خواب های بادی در سایز های مختلفی تولید می شود از سایز دوقلو تا دونفره خیلی بزرگ. ابعاد آن را قبل از خرید مورد بررسی قراردهید. بعضی از تخت خواب های بادی لایه های بزرگتری دارند. وینیل پوشیده شده در تخت خواب های بادی باید حداقل یکبار قبل از مصرف کشیده شوند پس تخت خواب را برای یک ساعت باد کنید و دوباره خالی کنید. این روش کمک می کنید که وینیل موجود در آن شکل خودش را بگیرد زمانیکه کشیده می شود به نظر می آید که تخت خواب حالت اولیه خود را از دست داده باشد اما در حقیقت ظرفیت اصلی خود را بدست آورده قبل از استفاده برای بار اول چند بار تخت خواب را پر و خالی کنید. همه تخت خواب های بادی محدودیت وزن دارند قبل از استفاده این محدودیت ها را به دقت بررسی کنید. وزن کسانی که می خواهند از آن استفاده کنند حساب کنید. محدودیت وزن حدودا بین 140 تا 272 کیلو گرم برای اکثر مدل های دونفره می باشد. طراحی داخلی آن تا حدود زیادی متفاوت استبعضی طرح ها بهتر از بقیه کار می کنند پس بهتر است بدانید که چه چیزی قابل دسترسی است. 
سیستم فنری مدور: به شکل فنری و دایره ای شکل است که بالا و پایین تخت را پوشانده است و زمانی که باد می شود ثبات و دوام را ایجاد می کند.زمانی که تخت خواب بادی جوش داده می شود به این معنی می باشد که بسیاری از فنرها بادوام و مقدار وزن بیشتری را تحمل میکند.
ساختار داخلی: ساختار بیرونی تخت خواب بادی مانع ورود هوا به داخل آن برای ایجاد خوابی بهتر می شود. ساختار داخلی آن ثبات بالایی را ایجاد میکند. مواد طولی داخلی آن بوسیله چسب به بالا و پایین تخت خواب متصل شده است که راحتی بیشتری را در آن ایجاد می کند.
2 روش برای باد کردن تخت خواب بادی وجود دارد : پمپ بادی داخلی و پمپ بادی خارجی. پمپ باد داخلی آن داخل تخت خواب ساخته شده است این مدل برای کمپینگ بسیار مناسب است و اما در صورتی که از کار بیافتد، باید تخت هم عوض شود. پمپ باد خارجی به برق ماشین وصل می شود و شاید با یک باتری عمل کند.پمپ خارجی زمان زیادی برای باد کردن تخت خواب می برد و وقتی که از تخت خواب جدا بیافتد یا شما آن را فراموش کنید هیچ راهکاری برای باد کردن تخت خواب وجود ندارد. نکته قابل توجهی که دارد این است که می توانید پمپ بادی که عملکر عالی دارد را بخرید. 
پوشش بالای تخت خواب باعث می شود که سر نخورید و نیز تخت خواب گرم تر شود. زمانی که هوای اتاق یا چادر سرد باشد هوای تخت خواب بادی نیز سرد خواهد شد، بسیار مفید است. علاوه بر این جنس هایی از لاستیک در لایه زیرین خود دارند که موجب جلوگیری از سر خوردن تخت می شود.
گارانتی: بسیار مهم است دقت چک کنید که تخت خواب بادی شما گارانتی داشته باشد. از 90 روز تا 2 سال است اما بیشتر تخت خواب های بادی تا یکسال گارانتی دارند. بدانید که تا چه وقت گارانتی شما طول می کشد و در صورتیکه مشکل بوجود آمد با خدمات مشتریان سریع تماس حاصل فرمایید.
نکات نگهداری برای طول عمر تخت خواب بادی :
آن را با آب شست و شو ندهید چون اسباب بازی استخر نیست فقط با دستمال و پارچه ای نمناک آنرا تمیز کنید. روی آن آب نریزید چون باعث از بین رفتن ساختار داخلی میشود و PVC موجود در آن از بین میرود. دور از اشتیای تیز و برنده قرار دهید. قبل از اینکه آن را برای کمپینگ استفاده کنید، تخت خواب را باز کرده و در هوای آزاد قرار دهید. آن را باد کرده و برای چند روز در همان حالت رها کنید تا بوی بد به خودش نگیرد. سعی نکید که آنرا آغشته به مواد خوشبو کننده کنید چون که باعث از بین رفتن ساختار داخلی آن می شود. از پریدن روی آن جدا خودداری کنید.
تعمیر : 
اول نقص موجود در آن پیدا کنید به طور کامل آنرا باد کرده، در صورتیکه برای تعمیرات این محصول دچار مشکل و عدم مهارت میباشید این کار را به تهران اینتکس بسپارید.