استخر پیش ساخته

 با توجه به فضای کوچک ویلا ها و یا حیاط منازل امروزه دیگر ساخت یک استخر به صرفه نیست. در ضمن ساخت یک استخر هزینه های زیادی مثل گود برداری، عایق بندی، و هزینه های تعمیرات و نگه داری زیادی دارد. به همین خاطر تمامی نگاه ها رو به استخر پیش ساخته میرود.

مزایای استخرهای پیش ساخته و آماده چیست؟

-نصب سریع و آسان (بدون نیاز به گودبرداری)
-بسیار ارزان تر از استخر های ساخته شده (5 برابر)
-قابلیت جابجایی و استفاده فضای استخر در زمستان
-دارای پمپ تصفیه آب و امکانات اضافه (در بعضی مدل ها)
-قابل نصب در همه جا (بالکن ، حیاط، پشت بام، زیر زمین )
-مناسب برای نصب در ویلاهای شما در شمال و اطراف تهران
-ایمنی بالا ( به علت نرم بودن بدنه در صورت برخورد، هیچ آسیبی بوجود نمی آید.)
-نصب و راه اندازی و جمع آوری آسان در یک روز
-دیواره ساخته شده از سه لایه مجزا بهمراه الیاف نخ ابریشم مصنوعی
-DVD آموزش نصب
-دارای زيرانداز مخصوص، نردبان، روکش استخر، اسکيمر و تور والیبال (در بعضی مدل ها)  

انواع استخر پیش ساخته intex:
-استخر پرتابل پیش ساخته ایزی ست: این مدل استخر پیش ساخته پرتابل intex از یک حلقه بادی که از جنس pvc فشرده میباشد بهمراه یک بدنه که از جنس پی وی سی الیاف دار که از الیاف نخ ابریشم مصنوعی است تهیه شده است.
ابعاد این استخر ها از که همگی به شکل دایره میباشند از قطر 244 سانتیمتر و ارتفاع 76 سانتیمتر شروع شده و تا قطر 549 سانتیمتر و ارتفاع 132 سانتیمتر تولید میشوند.
رنگ این استخر های پرتابل آبی بوده و در بعضی مدل ها دارای طرح هایی که بنام اوقیانوسی معروفند تولید میشود.
موارد استفاده از سایز کوچک این استخر های پرتابل در منازل و پشت بام و در سایز های بزرگتر در ویلا و حیاط میباشد.
زمان راه اندازی برای این مدل استخر ها برای آبگیری آنها تقریبا 15 دقیقه میباشد.
برای راه اندازی استخر پرتابل پیش ساخته ایزی ست کافیست تا شما پس از پیدا کردن محل صاف و مناسب استخر را پهن کرده و لبه رینگ بالایی استخر را باد کنید. سپس شلنگ آب را وارد استخر پرتابل کرده و صبر کنید. با بالا آمدن آب در استخر رینگ بالا آماده و استخر شکل خود را پیدا خواهد کرد.
استخر آماده اسمال فریم:
این مدل از استخر های آماده پیش ساخته از یک اسکلت بندی فلزی که بدنه ای از جنس پی وی سی و الیاف نخ ابریشم را نگه میدارد تهیه شده است.
ابعاد این استخر ها که همگی مستطیلی میباشند از طول 220 سانتیمتر و عرض 150 سانتیمتر و ارتفاع 60 سانتیمتر شروع شده و تا طول 450 سانتیمتر و عرض 220 سانتیمتر و ارتفاع 84 سانتیمتر ادامه دارد.
این مدل از استخرهای آماده INTEX همگی آبی رنگ تولید میشوند.
موارد استفاده از این استخر آماده کوچک بیشتر در منازل و یا بالکن, حیاط, حیاط خلوط و یا پشت بام است.
زمان تقریبی برای راه اندازی این استخر ها برای آبگیری آنها تقریبا 30 دقیقه میباشد.
برای راه اندازی استخر آماده فریم دار کوچک کافیست تا میله ها را بهمراه بست ها از دور تا دور استخر بگذرانید. سپس میله های پایینی استخر را به سه راهی بالایی استخر نصب کرده و به قسمت گیره ای کف استخر نیز که به حالت یک تکیه گاه عمل میکند وصل کنید. اکنون استخر آماده آبگیری است.
استخر متحرک اوال فریم: 
-این مدل از استخرمتحرک اینتکس ترکیبی از استخر ایزی ست و فریم دار است.. یعنی رینگ بالایی این استخر باد میشود و دور تا دور استخر متحرک نیز سازه فلزی دارد.
ابعاد این استخر که به شکل بیضی میباشد از طول 610 سانتیمتر و عرض 366 سانتیمتر و ارتفاع 122 سانتیمتر میباشد.
 از استخر متحرک بیشتر حیاط و ویلا و باغات استفاده میشود.
زمان راه اندازی برای این استخر برای آبگیری 30 دقیقه میباشد.
برای راه اندازی استخر  متحرک کافیست محل مناسبی را پیدا کرده و استخر را روی آن پهن کنید. اکنون رینگ بالایی استخر را باد کرده و فریم های کناری استخر را نیز نصب کنید. با بالا آمدن آب استخر شکل خود را پیدا خواهد کرد.
استخر آماده پیش ساخته الترا فریم: 
این مدل از استخر آماده از جنس پی وی سی والیاف نخ ابریشم بسیار ضخیم تهیه شده است، این استخر ها بصورت مستطیل و دایره تولید میشوند، ابعاد مستطیلی این استخر های فریم دار بزرگ از طول 549 سانتیمتر و عرض 274 سانتیمتر و ارتفاع 132 سانتیمتر شروع و تا طول 975 سانتیمتر و عرض 488 سانتیمتر و ارتفاع 132 سانتیمتر ادامه دارد. این مدل استخر آماده اینتکس به رنگ طوسی تولید میشوند.
ابعاد دایره ای این استخر ها از قطر 488 سانتیمتر در ارتفاع 122 سانتیمتر شروع و تا قطر 732 سانتیمتر و ارتفاع 132 سانتیمتر ادامه دارد. رنگ این مدل استخر های آماده طوسی میباشد.
موارد استفاده از این استخر های فریمی بزرگ حیاط ویلا و باغات میباشد.
زمان را اندازی این استخر ها جهت آبگیری 90 دقیقه میباشد.
برای راه اندازی استخر آماده کافیست پس از پیدا کردن یک سطح صاف و مناسب استخر را روی سطح پهن کنید، میله های فلزی را دور تا دور استخر رد کرده و یایه های فلزی که از یک طرف به کف استخر درگیر میشوند را به قسمت بالایی استخر توسط پین های مخصوصی که دارند اتصال دهید. اکنون میتوانید آب را وارد استخر آماده کنید.
-استخر پیش ساخته متال فریم:
این نوع از استخر های پیش ساخته intex ازجنس پی وی سی و الیاف نخ ابریشم ضخیم تولید میشوند.
این مدل از استخر های آماده شرکت بصورت دایره ای با چند ضلع که بستگی به ابعاد آنها دارد طراحی شده اند که ابعاد آنها از قطر 305 سانتیمتر در ارتفاع 76 سانتیمتر شروع و تا قطر 732 سانتیمتر و ارتفاع 132 سانتیمتری میباشد. رنگ این مدل از استخر ها آبی است که از ابعاد کوچک آنها میتوان در منزل و یا تراس و حتی در حمام نیز استفاده کرد و از سایز بزرگتر آنها میتوان در حیاط، پشت بام و باغ و ویلا و حتی در مراکز آموزشی نظیر مهد کودک ها و مراکز پیش دبستانی استفاده کرد.
زمان مناسب جهت راه اندازی این استخر ها برای آبگیری بسته به اندازه آنها از 30 دقیقه تا 60 دقیقه میباشد.
جهت راه اندازی استخر های متال فریم ابتدا بایدپس از یافتن سطح صاف و هموار مورد نظراستخر را روی آن پهن کرده و میله ها را از فضاهای داخلی استخر که برای این منظور تعبیه شده بگذرانید و بر روی پایه هایی که از جنس پلاستیک سخت است و برروی .زمین قرار میگیرد گذاشت میشود, سپس پین های اتصال را وصل کرده و اکنون استخر شما قابل آبگیری است
-استخر پیش ساخته فایبر گلاس:
جنس بدنه استخر های فایبرگلاس از دو قسمت تشکیل میشود: قسمت اول قسمت داخلی است که از یک استخر متال فریم تشکیل میشود پس از نصب استخر اول قسمت دومی این استخر ها که همان فایبر گلاس آنها میباشد را بصورت جدا جدا روی هم سوار میکنند. مزیت نصب فایبر گلاس به زیبایی خاص و برخورد های کناری استخر میباشد و طراحی این فایبر گلاس ها تماما از طرح چوب است.
این استخر ها از دو سایز دایره ای با قطر478 سانتیمتر و ارتفاع 124 سانتیمتر و قطر 569 سانتیمتر و ارتفاع 135 سانتیمتر تولید میشود.
زمان راه اندازی استخر پیش ساخته فایبر گلاس اینتکس حدود 150 دقیقه است. جهت راه اندازی این استخر ها باید دقت کرد تا سازه ها را به آرامی و با نهایت دقت جازد تا سازه های فایبر گلاس آسیبی نبینند در صورتی که این سازه ها راحت سوار شوند یعنی درست جا میروند وگرنه اشتباهی در نصب وجود دارد.
از استخر های فایبر گلاس اینتکس برای استفاده در حیاط باغات ویلا و مصارف دیگر همچون پرورش ماهی و کشاورزی و آب درمانی نیز استفاده میکنند چرا که این استخر ها آماده پرتابل یا متحرک بوده و نیازی به هزینه ها و نصب دائمی ندارند. 

انواع پمپ تصفیه آب استخر پیش ساخته intex
- پمپ تصفیه آب  معمولی سایز A
- پمپ تصفیه آب معمولی سایز B 

هر دو پمپ تصفیه استخر کارکرد یکسان دارند. در حقیقت از یک بدنه پلاستیکی استوانه ای که دارای یک فیلتر کاغذی در وسطپمپ میباشد تهیه شده اند که این بدنه با دو شلنگ به استخر نصب است.
وقتی که از یک شلنگ آب وارد پمپ تصفیه میشود, ذرات معلق در آب توسط فیلتر تصفیه گرفته شده و از شلنگ دیگر وارد استخر میشود.
این مدل پمپ بیشتر برای استخر های آماده کوچکتر استفاده میشود که معمولا تا استخر دایره با قطر 457 و ارتفاع 122 سانتیمتر پیشنهاد شده است. 

- پمپ تصفیه آب ساده دیجیتالی
این پمپ دقیقا عملکردی مشابه به پمپ قبلی دارد با این تفاوت که یک نشانگر دیجیتالی که برای نشان دادن زمان و تایمردارد. 

- پمپ تصفیه آب سه تکه کلر زن
این مدل پمپ ها از سه قسمت تشکیل شده اند که قسمت اول برای نگه داری از یک فیلتر بزرگ و قسمت دوم برای ترکیب مقدار نمک یا کلر لازم استخر پرتابل با آب و قسمت سوم نشانگر دیجیتالی این پمپ میباشد.
نشانگر دیجیتالی این پمپ تصفیه پیشرفته تر از پمپ قبلی عمل میکند و در حقیقت با هر اشتباهی که در آب استخر بوجود آمده کد خطای مخصوص آنرا از خود نشان میدهد بطور مثال وقتی که به استخر کلر و یا نمک مخصوص زده شود در صورتی که این مقدار کم یا زیاد باشد بوق هشدار میزند.
این مدل پمپ را با تمامی استخر های پرتابل میتوان استفاده کرد. 

- پمپ تصفیه آب کامبو یا فیلتر شنی
این پمپ تصفیه استخرعملکردی کاملا متفاوت از سایر پمپ های بالا دارد. روش تصفیه این پمپ با شن مخصوص یا همان سیلیس میباشد و نیازی به تعویض فیلتر ندارد.
دارای یک مخزن کپسولی است که کنار آن یک ظرف کوچک برای گرفتن ذرات معلق بزرگتر در آب با یک توری مخصوص است.
میتوان به تصفیه این پمپ آب سرعت داد و یا مدل تصفیه آب استخر را عوض کرد. هنگامی که شنها کثیف میشوند با استفاده از یک درجه چرخش روی پمپ میتوان تمامی کثیفی های پمپ را بسمت فاضلاب فرستاد و پمپ را بصورت خودکار تمیز کرد و نیازی به فیلتر کاغذی و تعویض فیلتر و هزینه های آن ندارد. در حقیقت ساختار این پمپ مثل همان ساختار استخر های بزرگی است که در مجموعه های ورزشی وجود دارد. از این مدل پمپ برای استخر های پیش ساخته با ابعاد بزرگتر استفاده میشود.