مبل بادی و کاناپه بادی

مبل بادی
محصولی راحت است که از باد پر می شود. در مدل های مختلف و برای هر سنینی موجود است. کاملا راحت و مخصوصا مناسب برای افرادی است که مشکل درد در کمر و مفاصل خود دارند. بعضی از این مبل ها بادی دارای تکیه گاه و دسته هستند و بر طبق سلیقه افراد رنگهای متنوعی دارند. از ساختار PVC  تشکیل شده و در ضمن بعضی از مدل ها دارای روکش جیر می باشند. با دقت در این محصولات متوجه خواهید شد که بعضی از این مبل ها دارای مشخصات دیگری چون جای بطری آب، دسته صندلی، زیر پایی، تکیه گاه و ... می باشند.
موارد استفاده
قابلیت استفاده در هر مکانی را دارند چون که به آسانی باد و خالی می شوند. سبک و جابه جایی آسان دارند پس می توانید مبل بادی به جز منزل در دفتر کار، ویلا، هتل و سفر استفاده کنید. 
نکته: تقریبا تا 200 کیلوگرم تحمل وزن دارند که در هر مدل از آن، این مقدار متغیر است.
انواع مبل بادی
1- مبل بادی کودکان
2- مبل بادی برزنتی
3- مبل بادی شیبدار
4- مبل بادی تخت خواب شو
مبل بادی کودکان : مبلی مناسب برای سنین پایین است که در طرح کارتونی و رنگ های شاد موجود می باشد. جنسی محکم دارد و  ساختار داخلی آن از PVC تشکیل شده است. وزن مبل باد شده تقریبا 1.5 کیلوگرم می باشد که حتی بوسیله پمپ باد دستی هم به آسانی باد می شود. 
مبل بادی برزنتی: محصولی دیگر از مبل های بادی با ساختاری محکم که شبیه برزنت می باشد. جنس آن مقاوم و بادوام است. همانطور که در شکل می بینید این مبل بادی دارای زیر پایی است. کیفیت بالایی دارد همچنین وزن آن تقریبا 3 کیلوگرم می باشد و مانند سایز مبل های بادی با انواع پمپ بادی(دستی- برقی)، باد می شود. 
مبل بادی شیبدار: یکی دیگر از مبل های بادی شرکت اینتکس برای مصارف محدود در طول روز مانند: تماشای تلویزیون، مطالعه و ... می باشد. مانند یک صندلی راحتی بزرگ است. راحتی فوق العاده ای دارد. از جنس PVC  ساخته شده است بادوام و محکم می باشد. وزن مبل در زمانی که باد می شود حدودا 4 کیلوگرم است به آسانی بوسیله پمپ بادی، باد می شود.
مبل بادی تخت شو (کاناپه بادی تخت خواب شو): همان طور که از نام این محصول پیداست دارای 2 کارایی به طور همزمان می باشد به این معنی که هم به عنوان صندلی و هم تخت خواب مورد استفاده قرار می گیرد. از چندین قسمت تشکیل شده است زمانیکه به عنوان صندلی از آن استفاده می کنید، تکیه گاه و دسته صندلی دارد. به دلیل شکل چند تکه ای آن، چند دریچه برای باد کردن آن روی این محصول وجود دارد. از ساختار محکم و بادوام PVC  ساخته شده است. قابل شست و شو و به آسانی جابه جا می شود. کم جا و وزن سبکی دارد بنابراین می توانید آن را در مکان هایی غیر از منزل مانند دفتر کار، ویلا و هتل استفاده کنید.  
ویژگی مبل بادی
جنس آن از PVC  بوده و در صورت ایجاد کثیفی به آسانی تمیز می شود چون که قابل شست شو می باشد.
برای افرادی که در ناحیه کمر و پا دچار گرفتگی هستند و دردهای مفاصل مزمن دارند، مناسب است.
از انعطاف پذیری بالایی برخوردار می باشد.
کم جا، ارزان، حمل و نقل آسان دارد و در صورت ایجاد خرابی به راحتی تعمیر می شود.
اکثر مبل های بادی دارای چند دریچه باد هستند که بوسیله انواع پمپ بادی شرکت اینتکس باد می شوند. 
در چه مواردی مبل بادی خراب می شود؟
برخورد با اشیای نوک تیز و برنده: ممکن است زمانی که مبل بادی به اشیای نوک تیز برخورد کند، دچار پارگی شود که در این صورت می توانید به راحتی با استفاده از چسب تعمیراتی، پارگی آن را رفع کنید.
نگه داشتن نزدیک وسایل گرمازا: این گونه محصولات از ساختاری تشکیل شده است که نسبت به گرما بسیار حساس می باشند الیاف آن از جنس PVC و مواد نفتی است پس زمانی که در کنار وسایل گرما زا قرار بگیرد، نرم می شود.
نکته: در صورتی که خرابی از نوع دوم باشد قابل تعمیر نیست.
روش باد کردن مبل بادی:
مبل های بادی با همه مدل پمپ بادی(دستی و برقی) قابل باد کردن هستند. ابتدا باید دریچه باد نصب شده روی مبل را باز کرده و پمپ را به آن متصل می کنیم سپس باد به داخل مبل هدایت داده می شود.
نکته: از باد کردن بیش از حد آن خودداری کرده چون که موجب ترکیدگی می شود. حالت انعطاف پذیری آن را حفظ کنید فقط بعد از باد کردن کف دست خود را روی مبل فشار دهید به اندازه ای که دستتان  کمی فرو رفت، کافیست.