ویژگی های یک چادر مسافرتی خوب

در ابتدا باید به اندازه چادر در ابتدا دقت کنید که به مشکل فضا و جا بر نخورید. چادر مسافرتی از یک نفر تا 12 نفر موجود است و در بازار به فروش می رسد. سازه ها معمولا از جنس فایبرگلاس، فلز، پلاستیک فشرده، چوب یا تونل بادی است که وظیفه سرپا نگه داشتن چادر را بر دوش می کشد. روکش ها نیز از پارچه های مختلف استفاده می کنند که البته بیس تمامی آنها مواد پلاستیکی هستند  و بستگی به شرکت و برند طراح دارد و دقیق نمی توان گفت که از چه جنسی هستند یا ساختارشان به چه گونه ای است ولی میزان تراکم آنها متفاوت بوده به همین دلیل مقاومت آن در برابر آب متفاوت است.
همیشه یک نفر بیشتر از تعدادی که هستید چادر مسافرتی بگیرید، به دلیل آنکه وسایل همراه شما نیز خود جای گیر بوده و باید به حساب بیاییند و البته هر چادر نسبت به استاندارد های جهانی تولید می شود و هر نفر خوابیده ای که محسوب می شود در واقع به اندازه یک کیسه خواب است. حتما به حریم خصوصی خود اهمیت دهید و در زمان خرید درباره ضخامت دیواره ها سوال کنید چراکه در زمان غروب و طلوع آفتاب ممکن شما درون چادر دیده شوید و دچار مشکل شوید پس بهتر است قبل از خرید به این نکته توجه کنید، بهترین راه متوجه شدن آن استفاده از چراغ قوه و مشاهده مقدار نور عبوری است.
اگر از آن دسته افراد هستید که به نصب یا جمع آسان علاقه دارید، در زمان خرید حتما توجه کنید که چادر عصایی خرید نمی کنید. ما به شما چادر اتوماتیک یا چادر فنری را پیشنهاد می دهیم. بسیار راحت باز و بسته می شود و مناسب گردش های خانوادگی می باشد.
در زمان خرید به وسایل جانبی و گارانتی ها توجه کنید، تا در زمان بروز مشکل در بست و ستون های چادر، بتوانید جایگزین پیدا کرده یا آن را تعمیر کنید به همین دلیل باعث می شوید که در بروز صورت خرابی، محصول را دور ننداخته و در هزینه ها صرفه جویی کنید.
حتما به ارتفاع چادر خود توجه کنید، چادر کوهستان و حرفه ارتفاع کمتری دارند چراکه باید در مقابل باد شدید مقاومت نشان دهند. چادر های معمولی و مسافرتی معمولا با ارتفاع 170 به بالا می باشند تا نیاز های یک خانواده متوسط بر طرف کنند. برای کسانی که قصد پیاده روی درون طبیعت یا کوه را دارند وزن و حجم چادر بسیار مهم است پس دقت داشته باشید که هنگام خرید چادر مسافرتی خوب خودتان را تهیه کنید، البته اگر با ماشین قصد حمل را دارید دیگر محدودیتی وجود ندارد.
 یکی از مهم ترین رکن های انتخاب یک چادر مسافرتی خوب، پنجره داشتن آن است، چراکه به ورود نور به درون آن کمک کرده و همچنین برای تهویه هوا نیز بسیار مناسب می باشد. البته توجه داشته باشید که پنجره ها دارای پشه بند هایی قابل تعویض باشند زیرا در کمپ هایی که درون فضای سبز ایجاد می شود امکان مزاحمت توسط حشرات موزی است.
در مواقع نصب چادر مسافرتی خود حتما چروک هارا باز کنید تا در صورت بارش باران آب درونشان جمع نشود و حتما در جهت وزش باد دقت کنید زیرا درب ورود هیچگاه نباید در مسیر باد باشد. برای محکم کردن خود چادر میتوانید از میخ های نگهدارنده که به زمین متصل می شوند استفاده کنید.

چند نکته مهم
 زمانی که چادر مسافرتی خود را انتخاب می کنید حتما توجه داشته باشید که چه تعداد نفرات همراه شما هستند، آیا پیاده روی است یا سواره، اگر پیاده روی است باید یک چادر با وزن کمتر از 500 گرم با خودتان حمل کنید ولی اگر با سواری و خودرو هستید وزن و حجم زیاد مهم نبوده و ابعاد را در نظر بگیرید. هر مقدار که عنوان می شود، نصف آن می شود گنجایش خواب، برای مثال وقتی می گوییم چادر مسافرتی 12 نفره یعنی : 12 نفر به صورت نشسته و 6 نفر به صورت خوابیده می توانند از آن ( با توجه به ساخت محصول و رعایت استاندارد های جهانی ) استفاده کنند. به هیچ عنوان درون چادر به پخت و پز و روشن کردن آتش نپردازید چرا که اکثرا از پلاستیک بوده و قابل اشتعال می باشند. پیش از هر مسافرت چادر خود را باز کرده و از سلامت آن اطمینان حاصل کنید. بعضی از چادر های مسافرتی دارای پوش اضافی هستند که بر روی پارچه بیرونی و اصلی نصب می شود تا مقاومت آن در برابر آب بیشتر شود. شب و در موقع خواب حتما یک پنجره را باز بگذارید تا هوا جریان پیدا کند.

چادر مسافرتی عصایی
برای اکثر مردم این سوال وجود دارد که چادر عصایی چیست؟ مزایا و معایب چادر عصایی چیست؟ آیا چادر عصایی مناسب خانواده است؟ در این مقاله سعی داریم تا اکثر سوال های شما را جواب دهیم.
این مدل چادر مسافرتی دارای ستون هایی شبیه به عصای نابینا ها بوده که در یکدیگر قفل می شوند به همین دلیل به آن چادر عصایی می گویند. بسته به مدل خریداری شده جنس آن ( فلزی، فایبرگلاسی، پلاستیک ) متفاوت است. دارای کیف حمل و نقل است و ابعاد کوچکی دارد.
ویژگی اصلی چادر مسافرتی عصایی چیست؟
سبک و قابل حمل بودن مهم ترین مزیت چادر مسافرتی عصایی است. حجم کمی که دارد باعث می شود در هر کوله ای جای گیرد و بیشتر مناسب افراد حرفه ای باشد. بسیار در برابر باد مقاوم بوده و همچنین بسته به مدل از مقاومت های مختلفی در برابر آب بر خوردار است. سبک بودن نیز ویژگی دیگر این نوع مدل محصولات است زیرا برای پیاده روی برد بلند مناسب بوده و فرد حمل کننده را خسته نمی کند.
معایب چادر مسافرتی عصایی چیست؟
تنها عیبی که بر چادر مسافرتی عصایی می توان گرفت، زمان بر بودن نصب یا جمع کردن آن است. به دلیل آنکه شما مجبور هستید تا ستون های چادر را درون کانال ها عبور دهید کمی سخت بوده و زمان گیر می باشد. البته برای اولین بار شاید اینگونه باشد ولی بعد از چند بار باز/بسته کردن چادر دیگر سختی دفعات به چشم نمی آید و عادی می شود.
آیا چادر مسافرتی عصایی مناسب خانواده است؟
بله در مدل هایی میتوان برای گشت گذار و پیک نیک های خانوادگی از آن استفاده کرد. حجم و وزن پایینی که دارد، باعث می شود تا درون صندوق اکثر اتوموبیل ها بتوان آن را جای داد.