انواع تشک بادی و ویژگیهای آن

با توجه به نیاز انسان به خواب و استراحت روزانه همیشه ضرورت داشتن یک تشک برای استفاده لزومی بوده است، تشک های  موجود در بازار که از الیاف و نخ و پارچه تولید میشوند که همیشه مشکلاتی همچون وزن زیاد، حجم زیاد قیمت بالا و ناراحتی هایی که هنگام استفاده برای خوابیدن به جهت سفت و نرم بودن تشک بوجود میاورند، اینجا ما بشما پیشنهاد امتحان یک تشک بادی را میکنیم که علاوه بر داشتن وزن و حجم کم براحتی قابل حمل بوده و در ضمن میتوانید آنها را به اندازه دلخواه خود باد کرده و در انتخاب سفتی و نرمی تشک خود دخیل باشید.
 مزایای تشک بادی:
بسیار راحت و طبی
قابل استفاده در منزل محل کار و ویلای شما
سبک و قابل حمل برای استفاده در مسافرت، چادر، کوهپيمایی و طبيعت گردی
بدون نیاز به درد سر های حمل و نقل و جا به جایی
بسیار ارزان و بصرفه
نرم و راحت برای زير کيسه خواب
دارای سطحی مشبک و موجدار برای جلوگيری از لغزش در خواب
 ساخته شده از پی وی سی مستحکم و تست شده
 دریچه با ویژگی دمیدن و تخلیه باد سریع
تقسیم بندی تشک های بادی:
 تشک بادی بزرگسالان
تشک بادی کودک و نوجوان 
تشک باد چند کاره
تشک بادی کمپینگ
تشک بادی رو آب
تشک بادی بزرگسالان: رویه جیر یا همان مخملی دارند و در بعضی از مدل این تشک ها دارای پمپ بادی برقی و بعضی از آنها بدون پمپ است. سطح رویه این تشک ها به دو مدل ساخته میشود که یکی از آنها مدل ساده و مدل دوم بصورت تشک بادی طرح دار و یا همان طبی بشمار میایند. دلیل اینکه به این دسته از تشک بادی خوشخواب گفته میشود این است که اینها دارای بافت داخلی شلوغ تری نسبت به تشکهای بادی ساده میباشند. منظور از بافت سطح داخلی تشک بادی میباشد که بوسیله نوار های داخلی ای که به طرح های لوزی و دایره ای میباشد پرس شده اند، هنگامی که روی آنها دراز کشیده شود براحتی میتوانند باد تشک را با سایر قسمت های  تقسیم کنند و بهر قسمتی از بدن یک فشار متناسب با وضعیت اعضای بدن شما وارد نمایند که قطعا موجب طبی بحساب آمدن تشک بادی میشود. در بعضی از مدل ها دارای ارتفاع بالش هستند.
تشک بادی کودک و نوجوان: این دو مدل از تشک بادی یکی ساخته میشوند که یکی از آنها از رویه پی وی سی ساده و یکی دیگر از رویه مخملی یا جیر تشکیل شده است این تشک های بادی را میتوان با تمامی پمپ های بادی اینتکس باد نمود ولی معملا بدلیل حجم کمی که دارند براحتی با پمپ های دستی و پدالی قابل باد کردن هستند،. سطح رویه این تشک ها ساده است. معمولا ارتفاع این تشک ها تا 17 سانتیمتر مربع میباشد.
تشک بادی چند کاره: در دفاتر کار و یا هر جایی که بخاطر فضای کم نیاز به نشسنن, خوابیدن و یا دراز کشیدن میباشد کاربرد دارند. این تشک های بادی دارای پمپ نمیباشند و با تمامی پمپ های بادی محصولات بادی اینتکس قابل باد کردن هستند. سطح رویه این تشک ها به دو مدل ساده و یا خوشخواب میباشد که تفاوت بین این دو مدل نیز قبلا گفته شده است. از کارایی این تشک ها میتوان به خوابیدن, نشستن, دراز کشیدن بصورت شبیدار و یا پشتیدار شدن تشک نام برد. ارتفاع مدل تشک های بادی نیز معمولا تا 22 سانتیمتر میباشد.
تشک بادی کمپینگ: این تشک ها بیشتر بصورت یکنفره تولید میشود که جنس معمول آنها از برزنت و در بعضی دیگر از جیر یا مخمل میباشد. کارایی این تشک ها بیشتر بجهت کمپینگ است. با تمامی پمپ های بادی شرکت اینتکس قابل باد کردن هستند و تنها بصورت ساختار داخلی ساده و موازی تولید میشوند که ارتفاع آنها تا 22 سانتیمتر است.
تشک بادی رو آب: کاملا پیداست که این تشک بادی برای استفاده روی آب کاربرد دارد و جنس آنها از پی وی سی بوده و با تمامی مدل پمپ های بادی شرکت اینتکس قابل باد کردن هستند ولی بدلیل حجم کوچک ما بشما پیشنهاد پمپ باد دستی یا پدالی اینتکس را میکنیم. معمولا دارای یک بالش متصل به تشک بادی هستند. طرح ها و رنگ بندی های شاد و زیبایی دارند و ارتفاع آنها تقریبا 15 سانتیمتر میباشد.